Víno Shaoxing na varenie 700ml

Víno Shaoxing na varenie 700ml

NOVINKA

Čínske ryžové víno Shaoxing na varenie 700ml. Krajina pôvodu EU.

3,94 € s DPH

Skladové číslo: S7#SK#18130016#1

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: Herman Kuijper BV

Čínske ryžové víno Shaoxing na varenie 700ml. Krajina pôvodu EU.

Ryžové víno je veľmi dôležitým dochucovadlom pri varení a príprave čínskych a ázijských pokrmov. Nemalo by se ničím nahradzovať, pretože má svoju špecifickú a nezameniteľnú chuť. Nie je určené k pitiu, ale k dochucovaniu pokrmov pri varení.

Víno Shao Xing (Shaohing, Shaoshing) patrí medzi najznámejšie odrody tradičného čínskeho vína fermentovaného z ryže. Pochádza z oblasti Shaoxing, z provincie Zhejiang na východe Číny. Bežne sa používa na varenie v čínskej kuchyni. Je určené na dochutenie čínskych pokrmov, ktorým dodáva špecifickú a nezameniteľnú chuť. V Číne sa ale tiež používa ako nápoj, ktoré sprevádza arašidy alebo iné bežné občerstvenie. Víno Shao Xing  sa používa nielen po celej Číne, ale aj v Taiwane a juhovýchodnej Ázii. Obsahuje 14% alkoholu a má výraznú sladkú chuť. Používa sa na dochutenie omáčok, je potrebné pre prípravu sushi, pridáva sa do zálievky, marinád, na ryžu, kura, ryby, kraby, krevety alebo tofu. Týmto lahodným vínom môžeme dochutiť naozaj veľké množstvo varených jedál.

Čínske ryžové víno na varenie Shaoxing 700 ml

Čínske ryžové víno na varenie Shaoxing 700 ml

Alternatívne produkty

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info