Bambusové výhonky celé nakladané 500g

Bambusové výhonky celé nakladané 500g

Bambusové výhonky.

2,92 € s DPH

Skladové číslo: S7#SK#Z00152#1

Dostupnosť: Vypredané


Bambus dokáže za 1 deň narásť až 150 cm

Ide o najrýchlejšie rastúcu rastlinu na svete, pričom za 24 hodín dokáže narásť aj niekoľko desiatok centimetrov. Je tiež tradičnou súčasťou uznávanej čínskej medicíny, kde sa využíva najmä  na celkovú regeneráciu a dodanie chýbajúcej energie pre telo. V Ázii sa tiež považuje za symbol nepoddajnosti a vytrvalosti, pretože je veľmi odolný a ku svojmu rastu nepotrebuje nijaké hnojivá.

Čo vlastne bambusové výhonky obsahujú?

 • bielkoviny – sú teda vhodné aj pre vegetariánov a vegánov na doplnenie chýbajúcich bielkovín z mäsa,
 • sacharidy (hlavne vo forme škrobu),
 • nepatrné množstvo tuku,
 • minerálne látky a vitamíny,
 • kyselinu kremičitú (bambusový cukor) – dôležitý liek na astmu,
 • veľa vody,
 • vlákninu – zbavuje telo škodlivín, pomáha tráveniu.Kde chutia najlepšie?

Skvelo sa hodia najmä do čínskych jedál – polievok, omáčok, šalátov, no aj akýchkoľvek iných hlavných jedál. Vďaka svojej lahodnej a nie príliš výraznej chuti, pripomínajúcej špargľu, je možné vykúzliť s ich pomocou akúkoľvek chutnú dobrotu, či nimi oživiť váš starý domáci recept. Stačí ich napríklad pridať do osvedčenej omáčky, trebárs namiesto klasickej kukurice a fantastická nová variácia je na svete. A vaši stravníci budú určite nadšení, najmä  ak sú fanúšikmi čínskej kuchyne.

Varte ich aspoň 15 minút

Bambusové výhonky sa odporúča variť aspoň 15 – 20 minút na to, aby bola ich konzumácia bezpečná. Dostanete ich kúpiť už takmer v každom supermarkete, v konzerve alebo mrazené, alebo aj ako súčasť rôznych čínskych zeleninových zmesí, ktoré sú už jednoducho namiešané a stačí ich vysypať do takmer hotovej omáčky a chvíľu povariť. V ďalekej Číne sa používajú ako súčasť jedál už dlhé roky a dodávajú mu zvláštnosť a exotickosť.


 

Patria medzi nízkokalorické potraviny

Bambusové výhonky sú vhodné aj pre ľudí, ktorí sa chcú zbaviť nadváhy, alebo dodržiavajú redukčnú diétu. Obsahujú totiž vysoké percento vody, vďaka čomu dodávajú do tela potrebnú vlahu. Tak isto sa môžu popýšiť obsahom vlákniny, vďaka ktorej sa zlepší váš metabolizmus, celkové trávenie a vy si dlhšie udržíte pocit sýtosti a nebudete mať potrebu opäť jesť. Taktiež je bambusovým výhonkom pripisovaná aj účinnosť v prevencii kolorektálneho karcinómu.

V čom sú bambusové výhonky prospešné?

 • pomáhajú v liečbe astmy,
 • vhodné pri chudnutí,
 • prevencia pred chronickými ochoreniami,
 • dodávajú telu energiu.

 Zdroj: http://plnielanu.zoznam.sk/c/2275/bambusove-vyhonky-su-zdrave--skvele-chutia-a-nepriberiete-z-nich

Bambusové výhonky

Alternatívne produkty

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info