Omáčka sojóvá s Yuzu 500ml

Omáčka sojóvá s Yuzu 500ml

NOVINKA AKCIA HIT

Sojóvá omáčka so šťavou z YUZU plodov 500ml, Japonsko. Vhodná na dochucovanie šalátov, mäsa, rýb, sushi... Lahodná kombinácia čerstvo vylisovaného džúsu yuzu a sójovej omáčky prémiovej kvality vyrobená z celých sójových bôbov zrejúcich v sudoch z cédru. Šikovní remeselníci z rodiny Yugeta starostlivo kombinujú umami a citrusy pomocou silnej arómy yuzu s bohatou hĺbkou autentickej sójovej omáčky.

15,22 € s DPH

Skladové číslo: S7#SK#50234#1

Dostupnosť: Vypredané

Yuzu je považované za kombináciu citrónu, grepu a mandarinky. 

Ovocie vyzerá trochu ako malý grapefruit s nerovnou šupkou a môže byť podľa stupňa zrelosti buď žltý alebo zelený. Plody Yuzu, ktoré sú veľmi aromatické,  môžu byť rovnako veľké ako bežný grapefruit (do 10 cm alebo väčšie).

Yuzu rastiena na kríkoch alebo malých stromoch, ktoré májú veľa veľkých tŕňov. Listy majú pozoruhodne veľké listové stonky, podobajú sa listom príbuzného kaffíru ale je výrazne voňavý.

Yuzu sa v mnohých ohľadoch veľmi podobá sudachi (japonský citrus z prefektúry Tokushima, kríženec yuzu-mandarínky), aj keď na rozdiel od Sudachi dozrieva Yuzu nakoniec do oranžovej farby a medzi príchuťami ovocia sú jemné rozdiely.

Yuzu obsahuje  až trojnásobné množstvo vitamínu C ako citrón. Považuje sa za superovocie, vyznačuje sa charakteristickou citrusovo-pikantnou arómou s jemne horkým záverom mandarinky. 

 Sójovka s yuzu

Sójovka s yuzu1

Sójovka s yuzu2

Sójovka s yuzu3

 

 

 

 

Alternatívne produkty

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info