Olej mandľový 300ml

Olej mandľový 300ml

HIT

Olej mandľový 100 %, 300ml. Krajina pôvodu Veľká Británia.

4,66 € s DPH

Skladové číslo: S7#SK#10090#1

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: KTC

Olej mandľový 100 %, 300ml. Krajina pôvodu Veľká Británia.

Mandle sú uspokojivou potravou s mnohými potenciálnymi zdravotnými výhodami. Olej, ktorý pochádza z týchto lahodných orechov, sa bežne používa ako prírodná zložka v starostlivosti o pokožku a vlasy, ale len málo ľudí si uvedomuje, že to môže byť tiež dobré pre vaše zdravie.

Možné zdravotné prínosy mandľového oleja:
1. Môže pomôcť udržať vaše srdce zdravé: Mandľový olej obsahuje 70% mononenasýteného tuku, ktorý sa skúmal z hľadiska jeho účinkov na zdravie srdca.Ukázalo sa, že mononenasýtené tuky zvyšujú hladiny „dobrého" HDL cholesterolu. HDL je druh bielkovín, ktorý prenáša cholesterol z tepien a transportuje ho do pečene, kde sa rozkladá a vylučuje z tela. Ukázalo sa, že zdravé hladiny HDL cholesterolu pomáhajú chrániť pred srdcovými chorobami.Ukázalo sa tiež, že mandle aj mandľový olej znižujú hladiny „zlého" LDL cholesterolu a celkového cholesterolu.Vysoké hladiny LDL cholesterolu a celkového cholesterolu sa považujú za rizikové faktory srdcových chorôb. Zníženie týchto hladín môže pomôcť udržať srdce zdravé. V jednej malej štúdii strava bohatá na mandľový olej významne znížila hladiny LDL aj celkového cholesterolu, zatiaľ čo HDL cholesterol sa zvýšil o 6%.
2. S vysokým obsahom antioxidantov: Mandľový olej je skvelým zdrojom silného antioxidačného vitamínu E. V skutočnosti 1 polievková lyžica (15 ml) tohto orechového oleja dodáva 26% odporúčaného denného príjmu.Vitamín E je skupina ôsmich tukov rozpustných zlúčenín, ktoré majú antioxidačné vlastnosti.Tieto zlúčeniny chránia bunky pred škodlivými látkami nazývanými voľné radikály. Zatiaľ čo voľné radikály sú potrebné pre zdravie, môžu spôsobiť poškodenie, ak je ich počet v tele príliš vysoký.

Mandľový panenský olej 300 ml

Mandľový panenský olej 300 ml

Mandľový panenský olej 300 ml

Alternatívne produkty

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info