Vanilkový struk 1 ks

Vanilkový struk 1 ks

NOVINKA

Vanilkový struk 1 ks. Krajina pôvodu Španielsko.

5,10 € s DPH

Skladové číslo: S7#SK#P00009#1

Dostupnosť: Vypredané

Vanilkový struk 1 ks. Krajina pôvodu Španielsko.

Ručne zbierané struky vanilky sa vyznačujú intenzívnou a dlhotrvajúcou vôňou a chuťou. Ak porovnáte vôňu a chuť vanilky s umelou náhradou (vanilkovým cukrom), pravdepodobne prestanete vanilkový cukor používať. Výhodou pravej vanilky je niekoľkonásobné použitie - kapsulu necháte niekoľko dní v cukre, potom ju umyjete a môžete použiť znovu. Opakované použitie je možné napríklad aj na aromatizáciu mlieka či studených omáčok.

Súčasťou vanilkového struku je jeho dreň, ktorú tvoria drobné čierne zrniečka. Tie zo struku vyberiete tak, že vanilkový struk pozdĺžne rozrežete a tupou stranou noža zrniečka vyškrabte z oboch polovíc struku. Zrniečka vanilky sa používajú ako prísada do sladkých jedál.


Použitie: je vhodný ako prísada do dezertov, jogurtov, pudingov, cukroviniek, sladkého pečiva alebo krému. Struk môžete tiež variť vcelku v omáčke alebo pudingu, dodáte im tak výraznú chuť aj vôňu.

Vanilková kapsula je recyklovateľná. Ak pripravujeme sladkú omáčku, pozdĺžne narežeme kapsulu a semienka z nej vyškriabeme do mlieka alebo inej tekutiny. Potom do mlieka pridáme aj celú kapsulu. Tekutinu zohrejeme a kapsulu v nej necháme až do vychladnutia. Keď ju potom vyberieme, osušíme ju a použime znova. Môžeme ju vložiť na dno nádoby, zasypať cukrom a za týždeň máme cukor voňajúce vanilkou. A ani potom nie je potrebné kapsulu vyhadzovať. Jedna stačí na prevoňanie až 5 kg cukru! Už použitú kapsulu môžeme vložiť tiež do rumu, vodky či medoviny a za niekoľko dní si máme vlastný vanilkový drink vhodný do koktailov i k priamemu pitiu.

Vanilkový lusk

Vanilkový lusk

Alternatívne produkty

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info