Korenie Sečuánske celé 57g

Korenie Sečuánske celé 57g

NOVINKA

Sečuánske korenie celé 57 g. Krajina pôvodu Čína.

3,06 € s DPH

Skladové číslo: S7#SK#Z00161#1

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Asia Express Food

Sečuánske korenie celé 57 g. Krajina pôvodu Čína.

Sečuanské korenie je súhrnný pojem pre rôzne druhy rastlín rodu Zanthoxylum, ktorý sa používa ako korenie v Ázii, najmä v strednej Číne a Japonsku, ale aj v niektorých častiach Indie a himalájskeho regiónu. V Číne je sečuánske korenie súčasťou „5 koreneného prášku".

Krehké, bordovo hnedé sušené šupky zrelých plodov čínskeho zantoxylu so zvyškom stopiek a zbavené väčšiny čiernych semien, známe ako hua jiao alebo kvietkové korenie. Príjemne prekvapí intenzívnou, sviežou vôňou živice a citrusového ovocia s tónmi dreva a kvetov. Vyvoláva jemné tŕpnutie na jazyku, kotré sa pozvoľne rozvíja v ústach a pretrváva.

Tradične sa používa naprípravu ochuteného oleja, do mäsového vývaru alebo je obľúbené najprv nasucho opražené na panvici a pomleté na korenenie jedál pri stolovaní. Ideálne sa hodí k tučnejším mäsám ako je kačka alebo bravčové, ale aj k plodom mora alebo rybám, s kuracím mäsom a zeleninou. Do marinád, suchých zmesí na potieranie mäsa alebo rýchlo smažených ázijských jedál pripravených vo woku. Okrem čili sa výborne dopĺňa so zázvorom, cesnakom a sójovou omáčkou.

Sečuánske korenie celé 57 g

Sečuánske korenie celé 57 g

Sečuánske korenie celé 57 g

Alternatívne produkty

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info