Metlička na čaj bambusová 6x11,4cm

Metlička na čaj bambusová 6x11,4cm

NOVINKA

Metlička na čaj bambusová 6x11,4cm. Bambusová metlička je určená na šľahanie zeleného čaju Matcha pri čajovom obrade. Je vyrobená z jediného kusu bambusu, ktorý je narezaný špeciálnym spôsobom na 80 tenkých vlákien. Krajina pôvodu Čína.

16,12 € s DPH

Skladové číslo: S7#SK#33797#1 8717825287227

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Pan Asia

Bambusová metlička je tradičným nástrojom slúžiacim k dokonalému našľahaniu zeleného čaju. Zaujímavosťou je, že je vyrobená z jediného kusu bambusu, ktorý je špeciálnym spôsobom narezaný na celkom 80 tenkých vlákien.

Japonský čajový obrad je tradičným rituálom, pri ktorom je sušený zelený čaj Matcha obradne pripravovaný a servírovaný malej skupinke klientov počas pokojného sedenia. K našlahávániu zeleného čaju Matcha sa používa bambusová metlička. Staré a poškodené metličky sa nevyhadzujú, ale raz za rok okolo mája sú prinášané do miestnych chrámov a rituálne spálené pri ceremónii nazvanej Chasen kuyó. Tento zvyk síce nie je súčasťou obradu, ale vzhľadom na úzky vzťah medzi čajovým obradom a tradičným náboženstvom si tieto akcie "ničenia" zachovávajú veľkú vážnosť.

Bambusovú metličku iba oplachujte krátko pod tečúcou vodou. Neodporúča sa umývanie v umývačke. Po opláchnutí a následnom vyschnutí opäť uschovajte do plastového puzdra.

Pri objednaní tohto produktu obdržíte bambusovú metličku v plastovom obale.

 

 Bambusová metlička na prípravu matcha čaju

Bambusová metlička na prípravu matcha čaju

Bambusová metlička na prípravu matcha čaju

 

 

Alternatívne produkty

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info