Kimči z celej kapusty Jongga Pogi 1kg

Kimči z celej kapusty Jongga Pogi 1kg

HIT

Kimči z celej kapusty Jongga Pogi 1kg. Krajina pôvodu Južná Kórea.

11,42 € s DPH

Skladové číslo: S7#SK#101007#1

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: JONGGA

Kimči z celej kapusty Jongga Pogi 1kg. Krajina pôvodu Južná Kórea.

Odbornosť firmy Jongga v oblasti nízkoteplotného kvasenia dodáva jedlu hlboko osviežujúcu chuť. Na výrobu kimči z celej kapusty je použitá starostlivo vybraná čínska kapusta a prírodné korenie, na minimalizovanie nerovnosti surovín podľa sezóny a pôvodu.

Tento produkt je dokonalou reprodukciou chute tradičnej kórejskej domácej stravy. Kimči je vákuovo balené. Jej kyslastá chuť je spôsobená fermentáciou kyseliny mliečnej, takže si ju môžte vychutnať s dôverou.

História
Pôvod jedla siaha do dávnych čias. Prvé písomné zmienky o kimčhi môžeme nájsť v čínskej poézii Ši-kjung, ktorej vek sa odhaduje na 2 600 až 3 000 rokov. V tom čase sa kimchi nazývalo „dži". Prvé podoby dnešného kimčhi obsahovali výlučne len čerstvú zeleninu a soľ. Až v 12. storočí sa začali pridávať rôzne ďalšie ingrediencie, ktoré výrazne zmenili doposiaľ tradičnú chuť a farbu jedla.

V súčasnosti sú červené čili papričky základom kimchi. Zaujímavým faktom je, že Kórea nepoznala tento druh zeleniny do začiatku 17. storočia.

Suroviny
Hlavnou súčasťou prípravy kimchi sú čínska kapusta, japonské biele reďkovky, uhorky, korenie a soľ. Korenie predstavuje spravidla mleté červené čili papričky, zelená cibuľa, cesnak, zázvor a nakladaná rybacia omáčka. Takto vytvorená zmes sa týždne až mesiace nakladá a necháva sa kvasiť.

Rôzne druhy
Tongčhimi
Kimchi sa delí na dva základné druhy podľa ročného obdobia. Zimné kimchi, nazývané kimdžang kimchi, ktoré sa pripravuje koncom leta vo veľkom množstve na zimu, ako zdroj zeleniny pre toto obdobie vegetačného pokoja. Medzi tento druh patria kimchi z čínskej kapusty, zabalené kimčhi a kimčhi s reďkovkami. Najznámejším druhom kimchi, ktorý sa pripravuje v zimnom období, je Tongčhimi (동치미).

Druhým typom je tzv. sezónne kimchi, alebo bežné kimchi. Príprava týchto kimčhi je jednoduchšia, pretože sa nevyžaduje tak dlhá doba procesu fermetácie ako pri zimnom kimčhi. Doba prípravy zvyčajne trvá len niekoľko dní. Tieto kimčhi sa pripravujú podľa toho, aká zelenina je v danom ročnom období dostupná. Zo sezónnych kimčhi sú najznámejšie jarné zelené, letné reďkovkové, jesenné, kimchi z čínskej kapusty a kimchi s plnenými uhorkami.

Aj v jednotlivých kórejských provinciách a mestách sa stretneme s odlišnými druhmi kimchi. V súčasnosti eviduje Múzeum kimchi (김치박물관), ktoré sa nachádza v Soule, až 187 rôznych druhov a variácií kimčhi.

Účinky
Kimchi nie je len forma konzervácie čerstvej zeleniny. Je to plnohodnotná súčasť kórejského jedálneho lístka, a to vďaka enzýmom a organizmu prospešným baktériám, ktoré sa množia pri procese fermetáce. Kimchi je tiež zdroj vitamínov a minerálov, prostriedok k udržaniu zdravého tráviaceho systému. Stimuluje chuť k jedlu a celkovú vitalitu organizmu.

A takto robíme Kimči my + vyroba:

Vyroba kimči

Jongga Pogi kimči z celej kapusty 1 kg

Jongga Pogi kimči z celej kapusty 1 kg

Jongga Pogi kimči z celej kapusty 1 kg

Alternatívne produkty

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info