Paličky sada 5 párov čierne s motívom gejši

Paličky sada 5 párov čierne s motívom gejši

NOVINKA

Sada čiernych paličiek s motívom gejše obsahuje 5 párov paličiek. Každý pár je ozdobený motívom gejše a farebne odlíšený, aby sa paličky dali od seba rozpoznať.

11,70 € s DPH

Skladové číslo: S7#SK#35574#1

Dostupnosť: Skladom

Jedálenské paličky môžu byť vyrobené z dreva, bambusu, kostí, slonoviny alebo kovu. Dnes sa však jedálenské paličky vyrábajú najčastejšie z plastu. V Číne sa pri stolovaní používali strieborné jedálenské paličky a to z toho dôvodu, aby striebro odhalilo prípadný skrytý jed v jedle.

Využitie
Japonské jedálenské paličky sú kratšie ako paličky čínske, ale spôsob používania sa nelíši. Z paličiek sa vytvoria akési kliešte s ktorých pomocou sa jedlo vkladá do úst. Spodná palička je nepohyblivá a jedlo sa k nej pomocou hornej pohyblivej paličky pritláča. Spodnú paličku je potrebné vložiť do úžľabia medzi palcom a ukazovákom, oprieť o spodnú časť kĺbu palca a prstenníkom ju ku kĺbu silne pritlačiť. Pohyblivá palička sa drží rovnako ako ceruzka v bruškách palca, ukazováka a bočnéj plochy prostredníka.

Používanie jedálenských paličiek má tiež svoje pevné pravidlá. Napr. paličkami sa neťuká o stôl, riady, ani paličkami jednuu o druhú. Jedálenské paličky sa neolizujú,tak isto je nevychované ukazovať paličkami okolo seba. Paličky sa nepoužívajú na priťahovanie nádob a držanie paličiek v pästi je chápané ako výhražné gesto...

Konzumácia jedla pomocou paličiek je tiež zdravšia, pretože veľkosť sústa znemožňuje hltanie a prispieva k lepšiemu rozhryzenie a prežutiu. Je zaujímavé, že v niektorých bojových umeniach sa paličky používajú ako improvizované zbrane, pretože hodené paličky májú neočakávane vysokú prieraznú silu.

Upozornenie
Jedálenské paličky sú bambusové lakované, preto sa neodporúča umývanie paličiek v umývačke.

Čo je obsahom dodávky
Pri objednaní tohto produktu obdržíte sadu piatich párov čiernych paličiek s motívom gejše v igelitovom prebale.

Parametre
Balenie: Igelitový prebal.

Počet párov: 5 párov.

Materiál: Bambus, lak.

Použitie: Ako jedálenská pomôcka pri konzumácii ázijských jedál.

Krajina pôvodu: Čína

sada luxusných japonských paličiek, čínske paličky, japonské paličky lakované, malovane cinske palicky, sada čínskych paličiek,

Paličky s motívom gejši

k

Alternatívne produkty

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info