Kajenská paprika vtáčie oko 100g

Kajenská paprika vtáčie oko 100g

HIT

Kajenská paprika vtáčie oko 100 g. Krajina pôvodu Španielsko. Chilli Bird ´s Eye patrí k ostrým chilli, pričom jeden čas patrilo k najpálivejším papričkám na svete.

3,38 € s DPH

Skladové číslo: S7#SK#P00001#1

Dostupnosť: Skladom

Kajenská paprika vtáčie oko 100 g. Krajina pôvodu Španielsko.

Chilli Bird ´s Eye patrí k ostrým chilli, pričom jeden čas patrilo k najpálivejším papričkám na svete. Papričky Bird ´s Eye majú výraznú, ostro pikantnú chuť s čistou pálivosti. Pokrmu dodajú len pálivosť, neprenáša žiadne iné chute či arómu.

Chilli Bird ´s Eye čiže vtáčie oči (lat. Capsicum annuum) sú malé chilli papričky dorastajúce len zriedka dĺžky viac ako 3 cm a ich priemer nepresahuje 1 cm. Bežne sa vyskytujú v juhovýchodnej Ázii a Etiópii. Veľkostne sa často porovnávajú s chilli Pequin, ich pálivosť je však o niečo vyššia. Platí, že papričky pri dozrievaní menia farbu od jasne zelenej do červenej, ktorú po usušení doplnia o jemne hnedú.

Chilli prispieva k udržaniu normálneho zdravia žalúdka, podporuje rast vlasov a pôsobí ako antioxidant. Má vplyv na metabolizmus tukov a sacharidov, zníženie príjmu kalórií, je vhodné pri kontrole hmotnosti. Podporuje termogenézu - zvyšovanie produkcie tepla.

Použitie:
Chilli Bird ´s Eye je súčasťou predovšetkým filipínskej, indonézske, thajskej a laoskej kuchyne. Býva využívané hlavne do šalátov, možno ho pridať aj do nakladaného hermelínu a samozrejme do gulášov či iných omáčok, kde je požadovaná pikantnosť. Pozor ale na použité množstvo, chilli Bird ´s Eye ľahko prebije chuť pokrmu.

Chilli vtáčie oko 100 g

Chilli vtáčie oko 100 g

Alternatívne produkty

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info