Paličky čierne s motívom lietajúcich vtákov

Paličky čierne s motívom lietajúcich vtákov

NOVINKA NAJPREDÁVANEJŠÍ

Paličky sú vo svojej hornej tretine ozdobené motívom zlatých a strieborných vtákov a v dolných dvoch tretinách čierne. Vzhľadom k tomu, že sú prútiky drevené lakované, neodporúča sa umývanie paličiek v umývačke.

2,56 € s DPH

Skladové číslo: S7#SK#8442#1

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: Tokyo

Jedálenské paličky môžu byť vyrobené z dreva, bambusu, kostí, slonoviny alebo kovu. Dnes sa však jedálenské paličky vyrábajú najčastejšie z plastu. V Číne sa pri stolovaní používali strieborné jedálenské paličky a to z toho dôvodu, aby striebro odhalilo prípadný skrytý jed v jedle.

Využitie
Japonské jedálenské paličky sú kratšie ako paličky čínske, ale spôsob používania sa nelíši. Z paličiek sa vytvoria akési kliešte s ktorých pomocou sa jedlo vkladá do úst. Spodná palička je nepohyblivá a jedlo sa k nej pomocou hornej pohyblivej paličky pritláča. Spodnú paličku je potrebné vložiť do úžľabia medzi palcom a ukazovákom, oprieť o spodnú časť kĺbu palca a prstenníkom ju ku kĺbu silne pritlačiť. Pohyblivá palička sa drží rovnako ako ceruzka v bruškách palca, ukazováka a bočnéj plochy prostredníka.

Používanie jedálenských paličiek má tiež svoje pevné pravidlá. Napr. paličkami sa neťuká o stôl, riady, ani paličkami jednuu o druhú. Jedálenské paličky sa neolizujú,tak isto je nevychované ukazovať paličkami okolo seba. Paličky sa nepoužívajú na priťahovanie nádob a držanie paličiek v pästi je chápané ako výhražné gesto...

Konzumácia jedla pomocou paličiek je tiež zdravšia, pretože veľkosť sústa znemožňuje hltanie a prispieva k lepšiemu rozhryzenie a prežutiu. Je zaujímavé, že v niektorých bojových umeniach sa paličky používajú ako improvizované zbrane, pretože hodené paličky májú neočakávane vysokú prieraznú silu.

Upozornenie
Jedálenské paličky sú bambusové lakované, preto sa neodporúča umývanie paličiek v umývačke.

Čo je obsahom dodávky

Pri objednaní tohto produktu obdržíte pár čiernych paličiek s motívom zlatých a strieborných vtákov v hornej tretine, v celofánovom prebale.

parametre
Balenie: Celofánový prebal.
Počet párov: 1 pár.
Použitie: Ako jedálenský pomôcka pri konzumácii ázijských jedál.
Krajina pôvodu: Čína.

 Paličky čierne bambusové

Paličky bambusové čierne1

Paličky čierne bambusové2

 

 

Alternatívne produkty

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info