Paličky sada 5 párov biele s motívom gejši

Paličky sada 5 párov biele s motívom gejši

NOVINKA

Sada bielych paličiek s motívom gejše obsahuje 5 párov paličiek. Každý pár je ozdobený motívom gejše a farebne odlíšený, aby sa paličky dali od seba rozpoznať.

12,37 € s DPH

Skladové číslo: S7#SK#35664#1

Dostupnosť: Skladom

Jedálenské paličky môžu byť vyrobené z dreva, bambusu, kostí, slonoviny alebo kovu. Dnes sa však jedálenské paličky vyrábajú najčastejšie z plastu. V Číne sa pri stolovaní používali strieborné jedálenské paličky a to z toho dôvodu, aby striebro odhalilo prípadný skrytý jed v jedle.

Využitie
Japonské jedálenské paličky sú kratšie ako paličky čínske, ale spôsob používania sa nelíši. Z paličiek sa vytvoria akési kliešte s ktorých pomocou sa jedlo vkladá do úst. Spodná palička je nepohyblivá a jedlo sa k nej pomocou hornej pohyblivej paličky pritláča. Spodnú paličku je potrebné vložiť do úžľabia medzi palcom a ukazovákom, oprieť o spodnú časť kĺbu palca a prstenníkom ju ku kĺbu silne pritlačiť. Pohyblivá palička sa drží rovnako ako ceruzka v bruškách palca, ukazováka a bočnéj plochy prostredníka.

Používanie jedálenských paličiek má tiež svoje pevné pravidlá. Napr. paličkami sa neťuká o stôl, riady, ani paličkami jednuu o druhú. Jedálenské paličky sa neolizujú,tak isto je nevychované ukazovať paličkami okolo seba. Paličky sa nepoužívajú na priťahovanie nádob a držanie paličiek v pästi je chápané ako výhražné gesto...

Konzumácia jedla pomocou paličiek je tiež zdravšia, pretože veľkosť sústa znemožňuje hltanie a prispieva k lepšiemu rozhryzenie a prežutiu. Je zaujímavé, že v niektorých bojových umeniach sa paličky používajú ako improvizované zbrane, pretože hodené paličky májú neočakávane vysokú prieraznú silu.

Upozornenie
Jedálenské paličky sú bambusové lakované, preto sa neodporúča umývanie paličiek v umývačke.

Čo je obsahom dodávky
Pri objednaní tohto produktu obdržíte sadu piatich párov čiernych paličiek s motívom gejše v igelitovom prebale.

Parametre
Balenie: Igelitový prebal.

Počet párov: 5 párov.

Materiál: Bambus, lak.

Použitie: Ako jedálenská pomôcka pri konzumácii ázijských jedál.

Krajina pôvodu: Čína

sada luxusných japonských paličiek, čínske paličky, japonské paličky lakované, malovane cinske palicky, sada čínskych paličiek,

Paličky biele motiv gejši1

 

Paličky na sushi biele

Alternatívne produkty

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info